استاندار مرکزی در همایش فرصت های سرمایه گذاری شهر اراک: توسعه نشاط همگانی در اراک مدنظر سرمایه گذاران قرار گیرد

استاندار مرکزی گفت: اراک در بحث نشاط همگانی ضعیف است و سرمایه ها باید به سمت توسعه فضای پرنشاط سوق داده شود.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، دکتر فرزاد مخلص الائمه صبح امروز چهارم آبانماه ۱۴۰۱ در همایش فرصت های سرمایه گذاری اراک که با حضور نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک، سفرای کشورهای کوبا، سنگال، قزاقستان، مجارستان، نیکاراگوئه، اوگاندا، شهردار بعلبک لبنان، معاون وزیر و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران،دبیر کل مجمع شهرداران آسیایی، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر، مدیران استانی و شهری، سرمایه گذاران بخش خصوصی و اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار کرد: در استان مرکزی وجود فضای همدلی خوبی را شاهدیم و این امر بستر مناسبی برای انجام فعالیت های اجتماعی و اقتصادی و سرمایه گذاری را فراهم کرده است.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط ایجاد شده در کشور به واسطه تحریم ها، علاوه بر اینکه فرصت هایی در کنار این تهدیدات ایجاد شده است، آهنگ حرکت خوبی را نیز شاهدیم، کارگاه ها فعال شده و مشکلات و نگرانی ها بابت صنایع بزرگ و مادر کاهش یافته و برنامه ها برای بهبود شرایط در جریان است و این عوامل، به توسعه و رشد استان کمک شایانی خواهد داشت.

استاندار مرکزی با اشاره به پروژه های سرمایه گذاری که در همایش معرفی می شود، گفت: تمامی پروسه مورد نیاز این پروژه ها انجام شده است و در واقع سرمایه گذاران می توانند فقط دست به انتخاب بزنند و استانداری مرکزی نیز تمهیدات اداری و دولتی را تضمین می کند.

وی اضافه کرد: در کنار این همایش، نمایشگاه صنعت استان نیز شامگاه گذشته کار خود را در اراک آغاز کرد.در این نمایشگاه ظرفیت های خوبی ارائه شده است و این همایش در کنار معرفی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه شهری، شرایط و ظرفیت های صنعتی استان را معرفی خواهد کرد.

دکتر مخلص الائمه تصریح کرد: به زودی ساختار تحول‌بخشی شهرستان ها در راستای سند تحول دولت مردمی تهیه می شود و این همایش در وهله اول در شهر ساوه برگزار خواهد شد چراکه تاکید دولت بر این است که تمامی شهرهای استان ها در کنار مراکز استان، پیشرفت کنند و در واقع مراکز استان ها باید پیشران توسعه استان باشد و باقی شهرها را تحت تاثیر خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری موضوعی مقطعی و برش خورده نیست بلکه باید جریانی مستمر و پویا باشد و سرمایه گذار نیز باید احساس امنیت کند، گفت: دبیرخانه همایش باید کار خود را به صورت مستمر و دائمی ادامه دهد تا ضمن تامین امنیت سرمایه گذاری، رشد و توسعه شهر به واسطه سرمایه گذاری رقم بخورد.

استاندار مرکزی تاکید کرد: در اراک زمینه عمومی نشاط همگانی فراهم نیست، از طرفی ماندگاری پزشکان در اراک صفر است و امیدواریم هدایت سرمایه ها به سمت توسعه فضای پرنشاط صورت گیرد.

Scroll to Top